Op. Dr. Murat Bağışgil

Op. Dr. Murat Bağışgil

Üroloji Uzmanı

Op. Dr. Murat Bağışgil İstanbul’da 1968 yılında doğdu. İstanbul Nişantaşı Anadolu Lisesinden (English High School) 1985 yılında; İstanbul Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nden 1991 yılında mezun oldu.

Mezuniyet sonrası 1 yıl mecburi hizmet görevini yaptıktan sonra İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Üroloji Anabilim Dalında 1997 yılında uzmanlık eğitimini tamamladı.

Tıp Fakültesi eğitimi ve Üroloji uzmanlığı sırasında İngiltere London Hospital Medical College ve Amerika’da Miami University Cedars Medical Center ve New York Memorial Sloane Kettering Cancer Center hastanelerinde toplam 18 ay süreyle görev yaptı.

Üroloji uzmanı olarak İstanbul Cerrahi Hastanesi, Medicana International Hastanesi ve International Hospital hastanelerinde görev yaptı.

Damla Üroloji Cerrahi Dal Merkezi’nde 2007 yılından beri ESWL ve lazer cerrahisi (minimal girişimsel ameliyatlar) ile ilgili ameliyatları yapmaktadır. Birçok yurtiçi ve yurtdışı makale ve yayını bulunmakta olup Türk Üroloji Derneği, Endoüroloji Derneği, Androloji Derneği, EAU(Avrupa Üroloji Derneği ne üyesidir.

Doktorlarımız

böbrek taşı kırma